newsy rss Kredyty samochodowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:
Informacje finansowe:Wiadomości


Kursy walut NBP 2019-09-19
USD3,9267-0,14%
EUR4,3425+0,01%
CHF3,9612+0,29%
GBP4,9062+0,22%

Fundusze


Intel: Co piąty posiadacz laptopa w Polsce planuje kupno nowego w ciągu 12 mies.
Warszawa, 20.09.2019 (ISBnews) - Co piąty użytkownik laptopa w Polsce planuje wymianę obecnie posiadanego urządzenia na nowe w ciągu najbliższego roku, wynika z danych w badaniu Nielsena przygotowanego na zlecenie Intela i Microsoftu.

Amazon w Polsce. Już 30 proc. załogi zagłosowało w referendum strajkowym
Referendum strajkowe w Amazonie trwa od połowy lipca, teraz inicjatorzy akcji informują o szczegółach jej przebiegu. Jak dotąd w referendum zagłosowało już blisko 5 tys. osób, co stanowi 30 proc. załogi z całej Polski.

KAS bierze się za cyberprzestępstwa. Chwali się swoją jednostką specjalną
Krajowa Administracja Skarbowa powołała do życia Cybercentrum - jednostkę zajmującą walką z przestępstwami ekonomicznymi w internecie. Nowy wydział KAS zwalczać będzie m.in. nielegalny hazard online, handel kosztami, ale także patostreamerów.

Polnord wykupił przedterminowo część obligacji serii NS4 o wartości 9,59 mln zł
Polnord wykupił przedterminowo część obligacji na okaziciela serii NS4 o łącznej wartości nominalnej wynoszącej 9 594 000 zł, podała spółka.

BM Reflex: Ceny paliw mogą wzrosnąć w najbliższych dniach, zwłaszcza ON
Warszawa, 20.09.2019 (ISBnews/ BM Reflex) - Podwyżki paliw na rynku hurtowym, które są efektem wzrostu cen ropy naftowej, mogą się przełożyć na ceny na stacjach paliw w najbliższych dniach, wynika z komentarza rynkowego analityków Biura Maklerskiego Reflex. Brak możliwości utrzymywania cen bez zmian dotyczy zwłaszcza oleju napędowego, który już na niektórych stacjach wyraźnie drożeje i którego cena jest wyższa nawet o kilkanaście groszy na litrze w stosunku do ceny benzyny bezołowiowej 95.

Analiza poranna - Negocjacje na pierwszym planie
Nowa runda negocjacji handlowych jaka odbywa się w Waszyngtonie wydaje się mieć mieszany przebieg.

Tygodniowy przegląd informacji ISBtech z sektora TMT
Warszawa, 19.09.2019 (ISBnews) - Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z sektora telekomunikacja-media-technologie z okresu 16-20 września br.

MPiT oczekuje przyspieszenia sprzedaży detalicznej we wrześniu
Warszawa, 20.09.2019 (ISBnews) - Sprzedaż detaliczna odnotuje przyspieszenie we wrześniu wobec danych sierpniowych, prognozują eksperci Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT).

Borys nt. spekulacji dot. mBanku: PFR nie analizuje przejęć instytucji finans.
Grupa Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) nie prowadzi żadnych analiz, ani rozmów na temat ewentualnych przejęć instytucji finansowych, poinformował prezes PFR Paweł Borys, odnosząc się do spekulacji mediów na temat badania przez Commerzbank możliwości sprzedaży mBanku.

Pure Biologics ma umowę z NCBR o 29,87 mln zł dofinansowania projektu PureBIKE
Pure Biologics podpisał z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) umowę o dofinansowanie projektu PureBIKE obejmującego Opracowanie bispecyficznego fragmentu przeciwciała do symultanicznego zwalczania nowotworu i rekrutacji komórek układu immunologicznego (BIKE), podała spółka. Projekt został dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Oś priorytetowa: Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa, działanie: Projekty B+R przedsiębiorstw, poddziałanie: Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa, numer naboru: 2/1.1.1/2019). Przyznana wysokość dofinansowania wynosi 29,87 mln zł.

Budowa dróg. 190 mln zł i 9 kolejnych inwestycji w realizacji
Ministerstwo infrastruktury skierowało do realizacji kolejnych 9 inwestycji drogowych za ponad 190 mln zł. Będą realizowane w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim oraz zachodniopomorskim.

Inwestorzy oszaleli po informacji z Ursusa. Kurs akcji wystrzelił
Aż o jedną trzecią wzrósł od wczoraj kurs akcji Ursusa. To efekt informacji o amerykańskim inwestorze, który może wyłożyć na ratowanie spółki ponad 100 mln zł.

Enea ukończyła przebudowę linii Morzyczyn - Drawski Młyn za ponad 127 mln zł
Enea Operator - spółka zależna Enei - ukończyła przebudowę linii 110 kV Morzyczyn - Drawski Młyn, podała spółka. Wartość inwestycji wyniosła ponad 127 mln zł.

MOL przeprowadził ofertę obligacji na kwotę 28,4 mld HUF
MOL przeprowadził ofertę obligacji dla inwestorów instytucjonalnych na łączną kwotę 28,4 mld HUF, podała spółka.

Oferta Budimeksu Budownictwo za 1,4 mld zł netto najkorzystniejsza dla PKP PLK
Oferta Budimeksu Budownictwo (spółki w 100% zależnej od Budimeksu), warta 1 399,75 mln zł netto, została wybrana przez PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) jako najkorzystniejsza w postępowaniu przetargowym pn. Realizacja robót budowlanych oraz wykonanie projektu wykonawczego i realizacja robót budowlanych na zabudowę urządzeń sterowania ruchem kolejowym, urządzeń kolejowych sieci telekomunikacyjnych wraz ze świadczeniem usług pogwarancyjnych dla tych urządzeń na odcinku podg. Most Wisła - Czechowice-Dziedzice - Zabrzeg, podał Budimex. Wartość oferty przekracza budżet zamawiającego.

Grupa Lotos: Rozpoczęto holowanie Morskiego Centrum Produkcyjnego w stronę złoża
Rozpoczęło się holowanie należącej do Lotos Petrobaltic platformy przebudowanej na Morskie Centrum Produkcyjne na kotwicowisko, z którego trafi ona na złoże B8, podała Grupa Lotos.

Odszkodowania za suszę w Polsce. ARiMR podał kluczową datę
Od 3 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmować wnioski o rekompensaty dla rolników poszkodowanych przez tegoroczną suszę. Na odszkodowanie będą też mogli liczyć właściciele gospodarstw zniszczonych przez grad czy huragan.

Patrick Roesink złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa ING BSK od 31 marca 2020
Warszawa, 20.09.2019 (ISBnews) - Patrick Roesink złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa ING Banku Śląskiego ze skutkiem na koniec dnia 31 marca 2020 roku, podał bank. 

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Młodzi protestują, politycy bronią węgla
W polskim miastach w obronie klimatu protestują uczniowie. Młodzi mają jednak potężnego przeciwnika. Minister energii zapowiada, że z węgla nie zrezygnujemy. Nawet antysmogowa minister Jadwiga Emilewicz nie chce powiedzieć, kiedy w Polsce pojawi się zakaz palenia węglem w piecach. Rząd zielony nie jest, raczej czarny.

Polska i 10 innych państw chcą nadrobić dystans do Unii. Pomoże w tym Fundusz Trójmorza
Państwa na południu i w środkowo-wschodniej części Europy potrzebują zbudować sieć wzajemnej komunikacji transportowej, cyfrowej i energetycznej. Tylko wtedy będą równorzędnymi partnerami dla pozostałych krajów członkowskich Unii Europejskiej. Dlatego stworzyły Fundusz Trójmorza.