newsy rss Kredyty samochodowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:
Informacje finansowe:Wiadomości


Kursy walut NBP 2019-07-19
USD3,7855-0,21%
EUR4,2592-0,10%
CHF3,8480-0,06%
GBP4,7372+0,07%

Fundusze


Indeks WIG20 wzrósł o 0,97% na zamknięciu w piątek
Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 0,97% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 344,03 pkt w piątek, 19 lipca.

Polski dług rośnie szybciej od PKB. Najnowsze dane Eurostatu
Był czas, kiedy dług zbliżał się do granic przewidzianych konstytucją. Eurostat podał najnowsze wyliczenia, z których wynika, że jeszcze do tego daleko, ale ostatnio się zbliżyliśmy. Dług rósł na początku roku szybciej od gospodarki. Ale to już tradycja, że w pierwszym kwartale rząd pożycza najwięcej.

Deficyt sektora finansów publicznych rekordowo niski. Dzieje się historia
Po pierwszym kwartale tego roku deficyt sektora finansów publicznych wyniósł 0,1 proc. PKB, a to najmniej w historii. - Dzieje się historia - komentuje ekspert.

Bloober Team ma umowy dofinansowania dwóch projektów gamingowych
Warszawa, 19.07.2019 (ISBnews) - Bloober Team zawarł umowy z ministrem kultury i dziedzictwa narodowego w przedmiocie dofinansowania projektów gamingowych spółki na łącznie ponad 94 tys. zł, podała spółka w dwóch odrębnych komunikatach.

PKP Cargo odebrało od Siemes Mobility 3 lokomotywy Vectron MS
PKP Cargo odebrało trzy nowe lokomotywy Vectron MS produkcji Siemens Mobility. Podała spółka. Łącznie flota PKP Cargo będzie liczyć 20 takich lokomotyw.

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Brastera z ofertą akcji serii L i M
Warszawa, 19.07.2019 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Brastera w związku z planowaną ofertą do 12 146 145 akcji zwykłych na okaziciela serii L oraz do 4 586 330 akcji zwykłych na okaziciela serii M, podała spółka. Publikacja prospektu nastąpi w dniu 22 lipca 2019 r.

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Ferrum dot. akcji serii F
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Ferrum w zamiarem wprowadzenia do obrotu giełdowego akcji serii F, podała spółka.

Ryanair szuka pilotów w Polsce. Nawet nie musisz umieć latać
Po 18 intensywnych miesiącach dostaje się do ręki licencję pilota Boeingów 737, którymi lata Ryanair. Po około 4 latach można tam zarabiać rocznie 200 tys. euro, czyli ponad 850 tys. zł. Przez najbliższe 4 lata zostanie wyszkolonych w naszym kraju około 300 pilotów.

ME: Sejm uchwalił nowelizację ustawy o OZE m.in. dot. aukcji w 2019 r.
Sejm uchwalił nowelizację o odnawialnych źródłach energii (OZE) oraz niektórych innych ustaw, którego celem jest m.in. przeprowadzenie aukcji OZE w tym roku, podało Ministerstwo Energii.

Akcjonariusz PCM zdecydował o wycofaniu akcji spółki z obrotu na giełdzie
Warszawa, 19.07.2019 (ISBnews) - Akcjonariusz Prime Car Management (PCM) zdecydował o zniesieniu dematerializacji wszystkich 11 908 840 akcji spółki, będących przedmiotem obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, wynika z uchwał walnego zgromadzenia.

MPiT: Parlament zakończył prace nad nowelą dot. ograniczenia zatorów płatniczych
Sejm przegłosował senackie poprawki do ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia zatorów płatniczych. Ustawa trafi teraz do podpisu prezydenta. 

Młodzi i nieszukający pracy. Niektórzy dla motywacji potrzebują survivalu w lesie
Czemu nie pójdzie poszukać pracy? Albo stażu? Są przecież wakacje - pomyślał niejeden rodzic o swoim dziecku. Fakt, czas wolny od szkoły pasuje idealnie do tego, aby młodzi sobie dorobili albo zdobyli doświadczenie. Sęk w tym, że nie każdemu się chce.

Obowiązkowy split payment od listopada. Sejm przegłosował
Obowiązkowy split payment wejdzie w życie 1 listopada, zdecydował Sejm. Podzielona płatność będzie jednak dotyczyć tylko wybranych towarów - i faktur na kwoty od 15 tys. zł. Początkowo zmiany miały być wprowadzone już na początku września.

KNF zatwierdziła prospekt Ultimate Games wz. z przejściem na GPW z NC
Warszawa, 19.07.2019 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Ultimate Games sporządzony w związku z ubieganiem się o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym (rynku podstawowym) prowadzonym przez GPW wszystkich akcji będących dotychczas przedmiotem obrotu w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect, podała spółka.

MPiT: Parlament zakończył prace nad nowelą dot. Prostej Spółki Akcyjnej
Parlament zakończył dziś pracę nad nowelizację Kodeks spółek handlowych wprowadzającą nowy rodzaj spółki - Prostą Spółkę Akcyjną (PSA), poinformowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT). Nowela trafi teraz do podpisu prezydenta.

Produkcja węgla JSW spadła r/r do 3,53 mln ton w II kw. 2019 r.
Warszawa, 19.07.2019 (ISBnews) - Produkcja węgla w Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW) wyniosła 3,53 mln ton w II kw. 2019 r. wobec 3,8 mln ton rok wcześniej (i wobec 3,48 mln ton w poprzednim kwartale), podała spółka.

Kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek
Warszawa, 19.07.2019 (ISBnews/ Macronext) - Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek, 22 lipca 2019 r., przygotowane przez analityków Macronext.

Oferty Ferrum wybrane do zawarcia umów ramowych z Gaz-Systemem
Gaz-System wybrał oferty Ferrum jako jedne z najkorzystniejszych w czterech częściach postępowania w celu zawarcia umów ramowych na dostawę rur dla realizowanych przez Gaz-System zadań inwestycyjnych, podało Ferrum.

Przeglad informacji ze spółek
Gaz-System wybrał oferty Ferrum jako jedne z najkorzystniejszych w czterech częściach postępowania w celu zawarcia umów ramowych na dostawę rur dla realizowanych przez Gaz-System zadań inwestycyjnych, podało Ferrum.

Kalendarium ISBnews
PONIEDZIAŁEK, 22 lipca