newsy rss Kredyty samochodowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:
Informacje finansowe:Wiadomości


Kursy walut NBP 2019-05-17
USD3,8545+0,75%
EUR4,3072+0,33%
CHF3,8196+0,64%
GBP4,9273+0,33%

Giełda


W jakim banku najłatwiej dostać kredyt gotówkowy?
Teoretycznie klient powinien najłatwiej otrzymać kredyt gotówkowy w banku, w którym ma swoje konto osobiste, ale niekoniecznie taka oferta będzie najkorzystniejsza. Warto porównywać ze sobą różne propozycje banków, aby wybrać taką, która będzie dopasowana do potrzeb kredytobiorcy.

Przegląd informacji ze spółek
Apator odnotował 15,21 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2019 r. wobec 14,35 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Kalendarium ISBnews
PONIEDZIAŁEK, 20 maja

Brexit wraca na języki. May zapowiada rezygnację, funt traci
Koniec brytyjskiej premier Theresy May wydaje się nieunikniony. W czerwcu kolejne głosowanie nad umową ws. brexitu, jeśli nie uda się jej przeforsować - May zapowiada, że odejdzie. Funt traci.

Morawiecki: nie ma sprzeczności między wspieraniem górnictwa a czystym powietrzem
W ostatni weekend przed eurowyborami premier Mateusz Morawiecki pojawił się w Będzinie. Uspokajał górników, że rząd nie zamierza rezygnować z węgla. Ostrzegał także, że opozycja, jeśli dojdzie do władzy, może zlikwidować programy socjalne PiS-u z 500+ na czele.

Biedroń: trzeba wznowić działania komisji majątkowej
Nie atakujemy religii, chcemy za to zerwać ten niezdrowy układ, między tronem, a ołtarzem, między politykami, a biskupami - przekonywał Robert Biedroń. Zapowiedział, że chce, by Komisja Majątkowa zbadała w jaki sposób kościół otrzymywał majątek.

USA informuje linie lotnicze o niebezpieczeństwie w regionie Zatoki Perskiej
Amerykańskie placówki dyplomatyczne ostrzegły linie lotnicze, że obsługa połączeń w regionie Zatoki Perskiej i Zatoki Omańskiej jest obecnie obarczona ryzykiem z uwagi na napięcia w stosunkach między USA i Iranem.

Apator miał 15,21 mln zł zysku netto, 33,32 mln zł EBITDA w I kw. 2019 r.
Apator odnotował 15,21 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2019 r. wobec 14,35 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Mostostal Zabrze miał 2,05 mln zł zysku netto w I kw. 2019 r.
Mostostal Zabrze odnotował 2,05 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2019 r. wobec 3,3 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Wicekanclerz Austrii Heinz-Christian Strache ustępuje. Echa afery korupcyjnej
Wicekanclerz rządu Austrii i szef koalicyjnej FPOe Heinz-Christian Strache podał się do dymisji z powodu afery korupcyjnej. Niemieccy politycy nie są zaskoczeni.

Premier obiecuje kolejne wypłaty Emerytury+. Stawia warunek: zwycięstwo PiS
Padła kolejna obietnica wyborcza z ust premiera. Jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory, emeryci dostaną w przyszłym roku trzynastkę. I to nic, że w rządowym dokumencie uznano Emeryturę+ za jednorazowe świadczenie.

500+ po nowemu. Decyzja mailem, wypłata z wyrównaniem. Co jeszcze się zmieni?
Ważna zmiana w 500+, wniosek złożony w 2019 r. da spokój aż do 2021 r. Program obejmie każde dziecko, zniknie kryterium dochodowe. Jednorazowo wydłuży się okres rozliczeniowy, a docelowo zostanie zmieniony. Co więcej, rodzice otrzymają wypłatę wyrównawczą.

Indeks WIG20 spadł o 0,19% na zamknięciu w piątek
Warszawa, 17.05.2019 (ISBnews) - Indeks giełdowy WIG20 spadł o 0,19% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 184,35 pkt w piątek, 17 maja.

Sztuczki pseudoagentów nieruchomości. Sępy lepiej traktują padlinę niż oni klientów
Każdy, kto kiedyś szukał mieszkania do kupienia lub wynajęcia, musiał się z nimi spotkać. Niektórzy z tego spotkania wyszli o kilkaset złotych lżejsi, inni jedynie zirytowani. Działają wszędzie i polują na niedoświadczone osoby, które mogą oskubać.

Kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek
Warszawa, 17.05.2019 - (ISBnews/Macronext) - Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek, 20 maja 2019 r., przygotowane przez analityków Macronext.

Były wojskowy wytknął arcybiskupowi Głodziowi nieprzyzwoitą emeryturę. To co najmniej 10 tys. zł
Po filmie braci Sekielskich Tylko nie mówi nikomu ponownie zrobiło się głośno o arcybiskupie Słowoju Leszku Głodziu. W sieci posypały się komentarze, a wśród nich ten o nieprzyzwoicie wysokiej generalskiej emeryturze hierarchy. Postanowiliśmy to sprawdzić.

Piast Gliwice może wygrać ligę, ale i tak Legia zarobi więcej. Tak Ekstraklasa dzieli pieniądze
Nawet jeśli Piast Gliwice zostanie w niedzielę mistrzem Polski, to najprawdopodobniej i tak dostanie w tym sezonie od Ekstraklasy mniej niż druga na finiszu Legia. Tak wynika z szacunków money.pl. Pokazujemy, jak ligowa spółka dzieli pieniądze między kluby.

W Japonii zaczyna brakować numerów telefonów
W Japonii powoli zaczyna brakować numerów telefonów. 11-cyfrowe wkrótce zostaną zamienione na dłuższe, aż 14-cyfrowe.

Spada liczba ogłoszeń o pracę dla informatyków. Pracodawcy szukają ich w inny sposób
Według danych szacunkowych, w Polsce brakuje ponad 50 tys. specjalistów z branży IT. Ich znalezienie to ogromne wyzwanie dla firm.

Telekomy małymi kroczkami podnoszą ceny swoich usług. Taniej już było
Miliony klientów pewnie nawet nie odczują kilkuzłotowej podwyżki. Dla operatorów będą to jednak krocie. Czasy tanich usług telekomunikacyjnych powoli się kończą. Najdobitniej widać to w nowej ofercie Orange.