newsy rss Kredyty samochodowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:
Informacje finansowe:Wiadomości


Kursy walut NBP 2019-07-19
USD3,7855-0,21%
EUR4,2592-0,10%
CHF3,8480-0,06%
GBP4,7372+0,07%

Podatki


Nie będzie komu uczyć. Po wakacjach może zabraknąć 11 tys. nauczycieli
Nauczyciele mogą wybierać spośród 11 tys. ofert pracy. Tyle znajduje się w bankach ofert, które prowadzą kuratoria. Jeśli nie znajdą się chętni, wkrótce zabraknie nauczycieli.

Wojas złożył pozew ws. unieważnienia sprzedaży udziałów Chochołowskich Term
Wojas ujawnił, że podjął czynności prawne zmierzające do unieważnienia umowy zbycia udziałów w spółce Chochołowskie Termy, o wartości 25 mln zł.

Biurowiec zakonny, hotel parafialny. Kościół jak aktywny deweloper
Inwestycji budowlanych z udziałem Kościoła będzie przybywać, bo w kościelnych bankach ziemi nie brakuje atrakcyjnych działek. A potrzeby finansowe parafii nieustannie rosną.

QubicGames: Premiera #RaceDieRun na Nintendo Switch 9 sierpnia
QubicGames otrzymał potwierdzenie od Nintendo of America i Nintendo of Europe o ustaleniu daty wprowadzenia do sprzedaży gry #RaceDieRun na konsolę Nintendo Switch w Ameryce Północnej, Europie i Australii na 9 sierpnia 2019 roku, podała spółka. Gra dostępna będzie w przedsprzedaży od 1 sierpnia 2019 roku.

Przychody Esotiq & Henderson wzrosły o ok. 23% r/r do ok. 16,5 mln zł w VI
Esotiq & Henderson miałÂ ok. 16,5 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w czerwcu, co oznacza wzrost o ok. 23% r/r, podała spółka, prezentując wstępne dane.

Sprzedaż detaliczna wzrosła o ok. 4,1% r/r w czerwcu wg analityków
[powtórzenie]

Absurdalne wydatki. Za pieniądze na pomoc ofiarom przestępstw zorganizowano bankiet i wyremontowano salę gimnastyczną
Choć Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła wykonanie budżetu, wskazała na nieprawidłowości w jednym z funduszy Ministerstwa Sprawiedliwości. Część pieniędzy zamiast do ofiar przestępstw trafiła m.in. na remont sali gimnastycznej w mieście, z którego pochodzi wiceszef resoru.

Przegląd prasy
Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

NBP z obowiązków wywiązuje się wzorowo. Prezes o inflacji i inwestycji w złoto
Prezes Narodowego Banku Polskiego nie ma sobie niczego do zarzucenia. Z sejmowej mównicy stwierdził, że kierowana przez niego instytucja z obowiązków wywiązuje się wzorowo.

Kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na piątek
Warszawa, 18.07.2019 (ISBnews/ Macronext) - Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na piątek, 19 lipca 2019 r., przygotowane przez analityków Macronext.

Przegląd informacji ze spółek
Zaktualizowana strategia Compu zakłada osiągnięcie ok. 80 mln zł skonsolidowanej EBITDA w 2019 r. i nie mniej niż 130 mln zł EBITDA w roku 2020, podała spółka.

PKN Orlen miał 1602 mln zł zysku netto, 2086 mln zł zysku EBIT w II kw. 2019 r.
PKN Orlen odnotował 1 602 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2019 r. wobec 1 744 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Tak PGNiG nadzorował EuRoPol GAZ. NIK o wynikach kontroli
PGNiG właściwie sprawował nadzór nad spółką będącą właścicielem fragmentu gazociągu jamalskiego na terenie Polski. Jednak dość często dochodziło do rotacji we władzach spółki, co może być niekorzystne z punktu widzenia zarządzania - wynika z raportu pokontrolnego NIK.

Z powodu błędu urzędników kamienica przy Rakowieckiej nadal nie wróciła do miasta
Z powodu błędu urzędników kamienica, która miała wrócić do miasta, pozostała w rękach rodziny Roberta Nowaczyka. Zdążył przepisać ją synowi - informuje Fakt.

LC Corp ma umowy sprzedaży Globalworth biurowców za 113,18 mln euro
Spółki kontrolowane przez LC Corp - LC Corp Invest XVII Projekt 20 (P20) oraz LC Corp Invest XVII Projekt 21 (P21) - zawarły z podmiotami kontrolowanymi przez Globalworth Poland Real Estate N.V., tj. Ingadi oraz Artigo, umowy przyrzeczone dotyczące sprzedaży budynku biurowego Retro Office House zlokalizowanego we Wrocławiu oraz budynków biurowych Silesia Star zlokalizowanych w Katowicach, podał LC Corp. Łączna cena transakcji wyniosła 113 175 000 euro.

Kalendarium ISBnews
PIĄTEK, 19 lipca

EBITDA LIFO PKN Orlen wyniosła 2,7 mld zł w II kw. 2019 r.
Warszawa, 19.07.2019 (ISBnews) - EBITDA LIFO PKN Orlen wyniosła 2 732 mln zł w II kwartale 2019 r. wobec 2 127 mln zł rok wcześniej, podała spółka. 

Pomostówki coraz droższe. Wszyscy chcą zmian
System emerytur pomostowych wymaga pilnej zmiany. Chcą ich zarówno związkowcy, jak i przedsiębiorcy. Sęk w tym, że każda z grup widzi zmiany zupełnie inaczej.

Sąd zarejestrował zmianę nazwy ABC Data na Vicis New Investments
Sąd rejonowy zarejestrował zmiany statutu ABC Daty, które przewidują zmianę firmy spółki na Vicis New Investments oraz zmianę przedmiotu działalności spółki, podała spółka.

Tesco sprzedaje pięć sklepów. Pojawi się w nich inna sieć
Brytyjski gigant nie przestaje ciąć kosztów. Pięć nieruchomości, w których mieszczą się jego sklepy, zmieni właściciela. Teraz już wiadomo, że jest to równoznaczne z wyprowadzką Tesco z tych lokalizacji.