newsy rss Kredyty samochodowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:
Informacje finansowe:Wiadomości


Kursy walut NBP 2019-07-19
USD3,7855-0,21%
EUR4,2592-0,10%
CHF3,8480-0,06%
GBP4,7372+0,07%

Poradniki Money.pl


Jeronimo Martins: Ruszył sklep internetowy drogeryjnej sieci Hebe
Warszawa, 18.07.2019 (ISBnews) - Ruszył sklep internetowy drogeryjnej sieci Hebe, podał właściciel sieci - Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja.

Tesco sprzedaje pięć sklepów. Pojawi się w nich inna sieć
Brytyjski gigant nie przestaje ciąć kosztów. Pięć nieruchomości, w których mieszczą się jego sklepy, zmieni właściciela. Teraz już wiadomo, że jest to równoznaczne z wyprowadzką Tesco z tych lokalizacji.

Indeks WIG20 wzrósł o 0,64% na zamknięciu w czwartek
Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 0,64% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 321,41 pkt w czwartek, 18 lipca.

PAIH uruchomił II edycję Programu Partnerskiego dla firm dot. Expo 2020
Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) czeka do końca września na zgłoszenia polskich firm do udziału w akcji promocyjnej podczas największego wydarzenia wystawienniczego świata - Expo 2020 w Dubaju. Agencja właśnie uruchomiła drugą edycję Programu Partnerskiego, podała PAIH.

Kalendarium ISBnews
PIĄTEK, 19 lipca

Nie będzie komu uczyć. Po wakacjach może zabraknąć 11 tys. nauczycieli
Nauczyciele mogą wybierać spośród 11 tys. ofert pracy. Tyle znajduje się w bankach ofert, które prowadzą kuratoria. Jeśli nie znajdą się chętni, wkrótce zabraknie nauczycieli.

Z powodu błędu urzędników kamienica przy Rakowieckiej nadal nie wróciła do miasta
Z powodu błędu urzędników kamienica, która miała wrócić do miasta, pozostała w rękach rodziny Roberta Nowaczyka. Zdążył przepisać ją synowi - informuje Fakt.

Mówienie o tym, jak zły jest podwójny rocznik, to jedynie połowa prawdy. Trudna codzienność szkół na prowincji
Żyjemy w różnych rzeczywistościach. W dużych miastach setki uczniów chcą się dostać do wybranego liceum, a my marzymy, by mieć kogo uczyć. Bo jesteśmy, nie bójmy się użyć tego słowa, z prowincji, a stąd wszyscy uciekają - mówi pani Magdalena z województwa podlaskiego.

Tak PGNiG nadzorował EuRoPol GAZ. NIK o wynikach kontroli
PGNiG właściwie sprawował nadzór nad spółką będącą właścicielem fragmentu gazociągu jamalskiego na terenie Polski. Jednak dość często dochodziło do rotacji we władzach spółki, co może być niekorzystne z punktu widzenia zarządzania - wynika z raportu pokontrolnego NIK.

Pomostówki coraz droższe. Wszyscy chcą zmian
System emerytur pomostowych wymaga pilnej zmiany. Chcą ich zarówno związkowcy, jak i przedsiębiorcy. Sęk w tym, że każda z grup widzi zmiany zupełnie inaczej.

Erbud podpisze umowę na realizację Morskiego Centrum Nauki za 91,35 mln zł
Erbud podpisze 24 lipca z Morskim Centrum Nauki im. Profesora Jerzego Stelmacha umowę na realizację budynku Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie za 91,35 mln zł brutto (74,27 mln zł netto), podała spółka.

Na Poczcie Polskiej napijesz się kawy z Orlenu. Rozpoczęły się testy programu
Poczta Polska nawiązała współpracę z Orlenem, czego efektem jest automat kawowy w centrali firmy. Na razie obie strony testują rozwiązanie, ale w planach są już następne punkty w kolejnych placówkach poczty.

Morawiecki: Wchodzi w życie ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych
Ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, która dzisiaj weszła w życie ma służyć pobudzeniu przedsiębiorczości oraz zwiększeniu szans biznesu na tworzenie nowych miejsc pracy, wynika ze słów premiera Mateusza Morawieckiego.

Akcjonariusze EC Będzin zdecydowali o niewypłacaniu dywidendy
Akcjonariusze Elektrociepłowni Będzin (EC Będzin) zdecydowali o niewypłacaniu dywidendy za 2018 r., wynika z uchwał podjętych na walnym zgromadzeniu.

BGK: EBI i pięć banków rozwoju UE uruchomiły program JICE warty 10 mld euro
Warszawa, 18.07.2019 (ISBnews) - Największe krajowe banki rozwoju w Unii Europejskiej i Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) uruchomiły inicjatywę, której celem jest przyspieszenie przejścia na zrównoważoną gospodarkę obiegu zamkniętego (ang. Joint Initiative on Circular Economy - JICE), podał Gospodarstwa Krajowego (BGK) uczestniczący w programie. Program współpracy partnerskiej przewiduje uruchomienie w ciągu najbliższych pięciu lat (2019-2023) inwestycji o wartości co najmniej 10 mld euro. 

Kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na piątek
Warszawa, 18.07.2019 (ISBnews/ Macronext) - Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na piątek, 19 lipca 2019 r., przygotowane przez analityków Macronext.

Przegląd informacji ze spółek
Zaktualizowana strategia Compu zakłada osiągnięcie ok. 80 mln zł skonsolidowanej EBITDA w 2019 r. i nie mniej niż 130 mln zł EBITDA w roku 2020, podała spółka.

Touroperatorzy 2019. Ranking: Trzy największe biura mają ok. 80% udziałów
Największymi pod względem przychodów touroperatorami w Polsce w 2018 r. były Itaka (3,13 mld zł, +17% r/r), TUI (2,18 mld zł, +58% r/r) i Rainbow (1,47 mld zł, +15% r/r). Przypadało na nich ok. 80% udziału wśród zanalizowanych podmiotów, wynika z raportu Wiadomości Turystycznych Touroperatorzy 2019. Ranking. W 10. znalazły się też Coral Travel, Grecos, Neckermann, Exim Tours, Almatur, Rego-bis i Ecco Holiday - największy wzrost względem 2017 r. miał wśród nich Almatur (434%).

NBP z obowiązków wywiązuje się wzorowo. Prezes o inflacji i inwestycji w złoto
Prezes Narodowego Banku Polskiego nie ma sobie niczego do zarzucenia. Z sejmowej mównicy stwierdził, że kierowana przez niego instytucja z obowiązków wywiązuje się wzorowo.

Comp zakłada co najmniej 130 mln zł EBITDA w 2020 r. w aktualizacji strategii
Zaktualizowana strategia Compu zakłada osiągnięcie ok. 80 mln zł skonsolidowanej EBITDA w 2019 r. i nie mniej niż 130 mln zł EBITDA w roku 2020, podała spółka.