newsy rss Kredyty samochodowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:
Informacje finansowe:Wiadomości


Kursy walut NBP 2019-09-19
USD3,9267-0,14%
EUR4,3425+0,01%
CHF3,9612+0,29%
GBP4,9062+0,22%

Raporty Money.pl


Korytarz życia i jazda na suwak obowiązkowe. Minister zapowiada zmiany w przepisach
Od 30 listopada miałyby zacząć obowiązywać przepisy, nakazujące tworzenie korytarzy życia na polskich drogach. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk liczy, że Sejm przyjmie je jeszcze w tej kadencji, na powyborczym posiedzeniu.

mBank pójdzie na sprzedaż. Commerzbank potwierdza
Commerzbank potwierdził piątkowe doniesienia medialne - mBank ma pójść pod młotek. W opublikowanej właśnie strategii niemiecki bank przewiduje pozbycie się większościowego pakietu akcji mBanku.

Nextbike: 3,46 mln zł odpisu na należność kontrahenta obniży wynik w III kw. br.
Nextbike Polska podjął decyzję o utworzeniu odpisu aktualizującego wartość należności jednego z kontrahentów, na kwotę 3,46 mln zł, co odpowiada 90% wartości należności. Utworzenie odpisu wpłynie na obniżenie o ww. kwotę wyniku finansowego, a także wartości sumy bilansowej w sprawozdaniu finansowym za III kw. 2019 r., podała spółka.

MF: Zadłużenie SP spadło o 0,2% m/m do 973,3 mld zł w lipcu
Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec lipca 2019 r. spadło o 0,2% m/m i wyniosło 973 307,7 mln zł, podało Ministerstwo Finansów, prezentując ostateczne dane. Od początku roku zadłużenie wzrosło o 2%.

Wizerunek Anny Walentynowicz trafił na monety
Z okazji 90. rocznicy urodzin Anny Walentynowicz NBP wykonał kolekcjonerskie monety z wizerunkiem działaczki społecznej, opozycjonistki w czasach PRL. Moneta ma nominał 10 zł.

Superwizjer: Marian Banaś powiązany z gangiem sutenerów. Kłopoty nowego szefa NIK i byłego ministra
Były minister finansów i nowy szef Najwyższej Izby Kontroli może być zamieszany w seksaferę. Jak donosi Superwizjer TVN, polityk zarabia na wynajmie pokoi w pensjonacie, gdzie odbywają się erotyczne schadzki. NIK zapewnia money.pl, że Marian Banaś odniesie się do tych zarzutów.

Kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek
Warszawa, 20.09.2019 (ISBnews/ Macronext) - Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek, 23 września 2019 r., przygotowane przez analityków Macronext.

Obligacje komunalne Radomska zadebiutują na rynku Catalyst w poniedziałek
Obligacje komunalne Miasta Radomsko zadebiutują na rynku Catalyst w poniedziałek 23 września, podała giełda. 

BMW będzie zwalniać. 6 tys. osób na bruk
6 tys. osób straci pracę w koncernie BMW do 2022 roku - poinformował niemiecki producent samochodów. Powód? Program ograniczania kosztów.

Huta Pokój z szansą na spokój. Po latach znalazł się. właściciel 40 proc. akcji
Co można zgubić? W klasycznym świecie: klucze, portfel, telefon. W świecie finansów można zgubić na przykład 40 proc. akcji w jednej z najstarszych hut w Polsce. Taka sytuacja właśnie ma miejsce w Hucie Pokój z Rudy Śląskiej. Jak wynika z informacji money.pl, właściciel jednak się znalazł. A to oznacza szanse na przetrwanie prawie tysiąca miejsc pracy.

Przegląd informacji ze spółek
DataWalk Inc., spółka zależna DataWalk, podpisała ze Stanową Agencją Policyjną w USA umowę na realizację projektu pilotażowego. Pilot realizowany będzie celem przetestowania działania platformy analitycznej DataWalk w zastosowaniach związanych z inwestygacją kryminalną, rozpoznawania zagrożeń terrorystycznych i bezpieczeństwem publicznym na obszarze jurysdykcji klienta, podała spółka. 

Kredyty we frankach. 3 października ważny wyrok TSUE ws. frankowiczów
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej 3 października wyda wyrok, na który czekają wszyscy frankowicze. To orzeczenie może pociągnąć za sobą serię wyroków polskich sądów, wymuszających decyzje na bankach.

Media: Sławomir Nowak straci pracę na Ukrainie. Za manipulacje pójdziecie do piekła - odpowiada polityk
Sławomir Nowak nie będzie już szefem ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor. Zostanie zwolniony, co zapowiedział ukraiński minister infrastruktury Władisław Kriklij, cytowany przez media. Sam Nowak odniósł się do sprawy na Twitterze. - Za manipulacje i kłamstwa pójdziecie do piekła - napisał.

DataWalk Inc. przeprowadzi projekt pilotażowy ze Stanową Agencją Policyjną w USA
DataWalk Inc., spółka zależna DataWalk, podpisała ze Stanową Agencją Policyjną w USA umowę na realizację projektu pilotażowego. Pilot realizowany będzie celem przetestowania działania platformy analitycznej DataWalk w zastosowaniach związanych z inwestygacją kryminalną, rozpoznawania zagrożeń terrorystycznych i bezpieczeństwem publicznym na obszarze jurysdykcji klienta, podała spółka. 

Henryk Kania dostał więcej czasu. Jest decyzja sądu
Katowicki Sąd przedłużył zarządcy Zakładów Mięsnych Henryk Kania termin na złożenie planu restrukturyzacyjnego oraz spisu wierzytelności i spisu wierzytelności spornych do 31 października.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Minister pisze do uczestników
Minister środowiska Henryk Kowalczyk zwrócił się do młodzieży, która pikietowała dziś w polskich miastach w obronie klimatu. - Zapewniam Was, że jest to głos słyszalny, który noszę głęboko w sercu - napisał szef resortu.

Indeks WIG20 spadł o 0,91% na zamknięciu w piątek
Indeks giełdowy WIG20 spadł o 0,91% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 171,75 pkt w piątek, 20 września.

Kalendarium ISBnews
PONIEDZIAŁEK, 23 września

MF:Zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło szac. o 0,4% m/m do ok. 977,6 mld zł w VIII
Zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło o 0,4% m/m do ok. 977,6 mld zł na koniec sierpnia 2019 r., podało Ministerstwo Finansów, prezentując szacunkowe dane.

Obligacje komunalne Sanoka zadebiutują w poniedziałek na Catalyst
Obligacje komunalne Miasta Sanok zadebiutują na rynku Catalyst w poniedziałek 23 września, podała giełda.