newsy rss Kredyty samochodowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:
Informacje finansowe:Wiadomości


Kursy walut NBP 2019-05-17
USD3,8545+0,75%
EUR4,3072+0,33%
CHF3,8196+0,64%
GBP4,9273+0,33%

Raporty Money.pl


Spada liczba ogłoszeń o pracę dla informatyków. Pracodawcy szukają ich w inny sposób
Według danych szacunkowych, w Polsce brakuje ponad 50 tys. specjalistów z branży IT. Ich znalezienie to ogromne wyzwanie dla firm.

Test przedsiębiorcy niepotrzebny. Fiskus ma sposoby na samozatrudnionych
Nie będzie żadnego testu przedsiębiorcy - ogłosił w połowie maja premier Morawiecki. Eksperci wskazują jednak, że już obecne przepisy pozwolą fiskusowi osiągnąć ten sam cel, czyli pozbawić część samozatrudnionych przywilejów podatkowych wynikających ze statusu przedsiębiorcy.

W Japonii zaczyna brakować numerów telefonów
W Japonii powoli zaczyna brakować numerów telefonów. 11-cyfrowe wkrótce zostaną zamienione na dłuższe, aż 14-cyfrowe.

Pierwsza Komunia tylko dla bogatych. Wiemy, ile musisz mieć na prezent i komunijną imprezę
Polacy zdecydowanie popierają zwyczaj wręczania prezentów i pieniędzy dzieciom przystępującym do pierwszej komunii. Tylko 7 proc. respondentów jest temu zdecydowanie przeciwna. Co więcej, blisko 30 proc. badanych chce dzieciom wręczyć nawet 500 zł w kopercie.

Składki ZUS od każdej umowy cywilnoprawnej. Plany przyśpieszają, projekt już niebawem
Pełne ozusowane umów cywilnoprawnych coraz bliżej. Plan gotowy, projekt zobaczymy niebawem - wynika z informacji money.pl. Efekt? 3 mld zł więcej w budżecie i 3 mld zł mniej w portfelach Polaków. Pieniądze odzyskają na starość - w emeryturach.

Jak sprzedać mieszkanie z kredytem hipotecznym? Ważny jest zapis w umowie
Pod względem prawnym i technicznym istnieje możliwość sprzedaży mieszkania wraz z kredytem hipotecznym, jaki został zaciągnięty na potrzeby jego zakupu czy remontu. Najczęściej wraz ze sprzedażą nieruchomości dochodzi wówczas do spłaty pozostałej części kredytu.

Morawiecki: nie ma sprzeczności między wspieraniem górnictwa a czystym powietrzem
W ostatni weekend przed eurowyborami premier Mateusz Morawiecki pojawił się w Będzinie. Uspokajał górników, że rząd nie zamierza rezygnować z węgla. Ostrzegał także, że opozycja, jeśli dojdzie do władzy, może zlikwidować programy socjalne PiS-u z 500+ na czele.

Edukacja dzieci Michała Dworczyka. Oko.press: zatajone udziały ministra
Szef kancelarii premiera jest udziałowcem spółki współfinansującej szkoły działające pod patronatem Opus Dei, ale nie wpisuje tego do oświadczeń majątkowych - donosi portal Oko.press. Czesne za czwórkę dzieci ma wynosić od 3,5 do 4,5 tys. zł miesięcznie. Dworczyk w niedzielę po południu odniósł się do sprawy na Facebooku.

Bezpłatny pobyt rodziców w szpitalu od lipca. Minister zdrowia ogłasza zmiany
- Pobyt dla rodziców i opiekunów przy chorych dzieciach i osobach niepełnosprawnych w stopniu znacznym w placówkach będzie bezpłatny - ogłosił w niedzielę prof. Łukasz Szumowski. Finansowanie pobytu rodziców w szpitalach ma przejąć NFZ.

Drogie jak kawalerka. Wysokie ceny małych mieszkań
Jeżeli przeliczymy kwotę płaconą sprzedawcy M na jeden metr kwadratowy, to często okaże się, że małe lokum po prostu wychodzi drożej. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl postanowili wyjaśnić, dlaczego niewielkie mieszkania cechują się wyższą ceną jednostkową i sprawdzić, czy różnice cenowe na niekorzyść takich lokali są duże

Pomoc dla frankowiczów przyszła, ale nie od rządu
Niedawno znów powrócił temat ustawowego wsparcia dla frankowiczów. Z punktu widzenia tych osób, ważniejsza wydaje się jednak pomoc unijnego trybunału.

Leżakowanie i tajemnicza mieszanka przypraw. Blisko 300 lat toruńskiego Kopernika
Ja pierniczę, ty pierniczysz, oni pierniczą - brzmiała dawna reklama pierników. W Toruniu tak pierniczą już od ponad 250 lat. Fabryka Cukiernicza Kopernik to jeden z niewielu producentów słodyczy, który oparł się wielkim koncernom i nadal produkuje pierniki według dawnych receptur.

USA informuje linie lotnicze o niebezpieczeństwie w regionie Zatoki Perskiej
Amerykańskie placówki dyplomatyczne ostrzegły linie lotnicze, że obsługa połączeń w regionie Zatoki Perskiej i Zatoki Omańskiej jest obecnie obarczona ryzykiem z uwagi na napięcia w stosunkach między USA i Iranem.

Wicekanclerz Austrii Heinz-Christian Strache ustępuje. Echa afery korupcyjnej
Wicekanclerz rządu Austrii i szef koalicyjnej FPOe Heinz-Christian Strache podał się do dymisji z powodu afery korupcyjnej. Niemieccy politycy nie są zaskoczeni.

Sztuczki pseudoagentów nieruchomości. Sępy lepiej traktują padlinę niż oni klientów
Każdy, kto kiedyś szukał mieszkania do kupienia lub wynajęcia, musiał się z nimi spotkać. Niektórzy z tego spotkania wyszli o kilkaset złotych lżejsi, inni jedynie zirytowani. Działają wszędzie i polują na niedoświadczone osoby, które mogą oskubać.

500+ po nowemu. Decyzja mailem, wypłata z wyrównaniem. Co jeszcze się zmieni?
Ważna zmiana w 500+, wniosek złożony w 2019 r. da spokój aż do 2021 r. Program obejmie każde dziecko, zniknie kryterium dochodowe. Jednorazowo wydłuży się okres rozliczeniowy, a docelowo zostanie zmieniony. Co więcej, rodzice otrzymają wypłatę wyrównawczą.

Premier obiecuje kolejne wypłaty Emerytury+. Stawia warunek: zwycięstwo PiS
Padła kolejna obietnica wyborcza z ust premiera. Jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory, emeryci dostaną w przyszłym roku trzynastkę. I to nic, że w rządowym dokumencie uznano Emeryturę+ za jednorazowe świadczenie.

W jakim banku najłatwiej dostać kredyt gotówkowy?
Teoretycznie klient powinien najłatwiej otrzymać kredyt gotówkowy w banku, w którym ma swoje konto osobiste, ale niekoniecznie taka oferta będzie najkorzystniejsza. Warto porównywać ze sobą różne propozycje banków, aby wybrać taką, która będzie dopasowana do potrzeb kredytobiorcy.

Biedroń: trzeba wznowić działania komisji majątkowej
Nie atakujemy religii, chcemy za to zerwać ten niezdrowy układ, między tronem, a ołtarzem, między politykami, a biskupami - przekonywał Robert Biedroń. Zapowiedział, że chce, by Komisja Majątkowa zbadała w jaki sposób kościół otrzymywał majątek.

Konwencja PiS. Kaczyński i Morawiecki zapowiadają 500+ dla niepełnosprawnych
- Jest w Polsce tragiczna sprawa niepełnosprawnych. Mamy kolejny plus do naszej piątki. - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Krakowie. Premier Mateusz Morawiecki wkrótce wyjaśnił, że chodzi o stały dodatek 500 zł miesięcznie, a pieniądze mają pochodzić z podatku handlowego.