newsy rss Kredyty samochodowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:
Informacje finansowe:Wiadomości


Kursy walut NBP 2019-05-17
USD3,8545+0,75%
EUR4,3072+0,33%
CHF3,8196+0,64%
GBP4,9273+0,33%

Ubezpieczenia


Drogie jak kawalerka. Wysokie ceny małych mieszkań
Jeżeli przeliczymy kwotę płaconą sprzedawcy M na jeden metr kwadratowy, to często okaże się, że małe lokum po prostu wychodzi drożej. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl postanowili wyjaśnić, dlaczego niewielkie mieszkania cechują się wyższą ceną jednostkową i sprawdzić, czy różnice cenowe na niekorzyść takich lokali są duże

Leżakowanie i tajemnicza mieszanka przypraw. Blisko 300 lat toruńskiego Kopernika
Ja pierniczę, ty pierniczysz, oni pierniczą - brzmiała dawna reklama pierników. W Toruniu tak pierniczą już od ponad 250 lat. Fabryka Cukiernicza Kopernik to jeden z niewielu producentów słodyczy, który oparł się wielkim koncernom i nadal produkuje pierniki według dawnych receptur.

Biedroń: trzeba wznowić działania komisji majątkowej
Nie atakujemy religii, chcemy za to zerwać ten niezdrowy układ, między tronem, a ołtarzem, między politykami, a biskupami - przekonywał Robert Biedroń. Zapowiedział, że chce, by Komisja Majątkowa zbadała w jaki sposób kościół otrzymywał majątek.

Bezpłatny pobyt rodziców w szpitalu od lipca. Minister zdrowia ogłasza zmiany
- Pobyt dla rodziców i opiekunów przy chorych dzieciach i osobach niepełnosprawnych w stopniu znacznym w placówkach będzie bezpłatny - ogłosił w niedzielę prof. Łukasz Szumowski. Finansowanie pobytu rodziców w szpitalach ma przejąć NFZ.

Pierwsza Komunia tylko dla bogatych. Wiemy, ile musisz mieć na prezent i komunijną imprezę
Polacy zdecydowanie popierają zwyczaj wręczania prezentów i pieniędzy dzieciom przystępującym do pierwszej komunii. Tylko 7 proc. respondentów jest temu zdecydowanie przeciwna. Co więcej, blisko 30 proc. badanych chce dzieciom wręczyć nawet 500 zł w kopercie.

Premier obiecuje kolejne wypłaty Emerytury+. Stawia warunek: zwycięstwo PiS
Padła kolejna obietnica wyborcza z ust premiera. Jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory, emeryci dostaną w przyszłym roku trzynastkę. I to nic, że w rządowym dokumencie uznano Emeryturę+ za jednorazowe świadczenie.

Spada liczba ogłoszeń o pracę dla informatyków. Pracodawcy szukają ich w inny sposób
Według danych szacunkowych, w Polsce brakuje ponad 50 tys. specjalistów z branży IT. Ich znalezienie to ogromne wyzwanie dla firm.

W Japonii zaczyna brakować numerów telefonów
W Japonii powoli zaczyna brakować numerów telefonów. 11-cyfrowe wkrótce zostaną zamienione na dłuższe, aż 14-cyfrowe.

USA informuje linie lotnicze o niebezpieczeństwie w regionie Zatoki Perskiej
Amerykańskie placówki dyplomatyczne ostrzegły linie lotnicze, że obsługa połączeń w regionie Zatoki Perskiej i Zatoki Omańskiej jest obecnie obarczona ryzykiem z uwagi na napięcia w stosunkach między USA i Iranem.

500+ po nowemu. Decyzja mailem, wypłata z wyrównaniem. Co jeszcze się zmieni?
Ważna zmiana w 500+, wniosek złożony w 2019 r. da spokój aż do 2021 r. Program obejmie każde dziecko, zniknie kryterium dochodowe. Jednorazowo wydłuży się okres rozliczeniowy, a docelowo zostanie zmieniony. Co więcej, rodzice otrzymają wypłatę wyrównawczą.

Edukacja dzieci Michała Dworczyka. Oko.press: zatajone udziały ministra
Szef kancelarii premiera jest udziałowcem spółki współfinansującej szkoły działające pod patronatem Opus Dei, ale nie wpisuje tego do oświadczeń majątkowych - donosi portal Oko.press. Czesne za czwórkę dzieci ma wynosić od 3,5 do 4,5 tys. zł miesięcznie. Dworczyk w niedzielę po południu odniósł się do sprawy na Facebooku.

W jakim banku najłatwiej dostać kredyt gotówkowy?
Teoretycznie klient powinien najłatwiej otrzymać kredyt gotówkowy w banku, w którym ma swoje konto osobiste, ale niekoniecznie taka oferta będzie najkorzystniejsza. Warto porównywać ze sobą różne propozycje banków, aby wybrać taką, która będzie dopasowana do potrzeb kredytobiorcy.

Sztuczki pseudoagentów nieruchomości. Sępy lepiej traktują padlinę niż oni klientów
Każdy, kto kiedyś szukał mieszkania do kupienia lub wynajęcia, musiał się z nimi spotkać. Niektórzy z tego spotkania wyszli o kilkaset złotych lżejsi, inni jedynie zirytowani. Działają wszędzie i polują na niedoświadczone osoby, które mogą oskubać.

Konwencja PiS. Kaczyński i Morawiecki zapowiadają 500+ dla niepełnosprawnych
- Jest w Polsce tragiczna sprawa niepełnosprawnych. Mamy kolejny plus do naszej piątki. - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Krakowie. Premier Mateusz Morawiecki wkrótce wyjaśnił, że chodzi o stały dodatek 500 zł miesięcznie, a pieniądze mają pochodzić z podatku handlowego.

Test przedsiębiorcy niepotrzebny. Fiskus ma sposoby na samozatrudnionych
Nie będzie żadnego testu przedsiębiorcy - ogłosił w połowie maja premier Morawiecki. Eksperci wskazują jednak, że już obecne przepisy pozwolą fiskusowi osiągnąć ten sam cel, czyli pozbawić część samozatrudnionych przywilejów podatkowych wynikających ze statusu przedsiębiorcy.

Pomoc dla frankowiczów przyszła, ale nie od rządu
Niedawno znów powrócił temat ustawowego wsparcia dla frankowiczów. Z punktu widzenia tych osób, ważniejsza wydaje się jednak pomoc unijnego trybunału.

Wicekanclerz Austrii Heinz-Christian Strache ustępuje. Echa afery korupcyjnej
Wicekanclerz rządu Austrii i szef koalicyjnej FPOe Heinz-Christian Strache podał się do dymisji z powodu afery korupcyjnej. Niemieccy politycy nie są zaskoczeni.

Morawiecki: nie ma sprzeczności między wspieraniem górnictwa a czystym powietrzem
W ostatni weekend przed eurowyborami premier Mateusz Morawiecki pojawił się w Będzinie. Uspokajał górników, że rząd nie zamierza rezygnować z węgla. Ostrzegał także, że opozycja, jeśli dojdzie do władzy, może zlikwidować programy socjalne PiS-u z 500+ na czele.

Składki ZUS od każdej umowy cywilnoprawnej. Plany przyśpieszają, projekt już niebawem
Pełne ozusowane umów cywilnoprawnych coraz bliżej. Plan gotowy, projekt zobaczymy niebawem - wynika z informacji money.pl. Efekt? 3 mld zł więcej w budżecie i 3 mld zł mniej w portfelach Polaków. Pieniądze odzyskają na starość - w emeryturach.

Jak sprzedać mieszkanie z kredytem hipotecznym? Ważny jest zapis w umowie
Pod względem prawnym i technicznym istnieje możliwość sprzedaży mieszkania wraz z kredytem hipotecznym, jaki został zaciągnięty na potrzeby jego zakupu czy remontu. Najczęściej wraz ze sprzedażą nieruchomości dochodzi wówczas do spłaty pozostałej części kredytu.