newsy rss Kredyty samochodowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:


Kursy walut NBP 2019-09-19
USD3,9267-0,14%
EUR4,3425+0,01%
CHF3,9612+0,29%
GBP4,9062+0,22%

Emerytury


Henryk Kania dostał więcej czasu. Jest decyzja sądu. Katowicki Sąd przedłużył zarządcy Zakładów Mięsnych Henryk Kania termin na złożenie planu restrukturyzacyjnego oraz spisu wierzytelności i spisu wierzytelności spornych do 31 października.


ING BSK ma zgodę RN na zaciągnięcie 250 mln euro pożyczki podporządkowanej . Warszawa, 20.09.2019 (ISBnews) - Rada nadzorcza ING Banku Śląskiego wyraziła zgodę na zaciągnięcie przez bank pożyczki podporządkowanej  w wysokości 250 mln euro od ING Bank N.V. z siedzibą w Amsterdamie na 10 lat, podał bank. 


Huta Pokój z szansą na spokój. Po latach znalazł się. właściciel 40 proc. akcji. Co można zgubić? W klasycznym świecie: klucze, portfel, telefon. W świecie finansów można zgubić na przykład 40 proc. akcji w jednej z najstarszych hut w Polsce. Taka sytuacja właśnie ma miejsce w Hucie Pokój z Rudy Śląskiej. Jak wynika z informacji money.pl, właściciel jednak się znalazł. A to oznacza szanse na przetrwanie prawie tysiąca miejsc pracy.


Kredyty we frankach. 3 października ważny wyrok TSUE ws. frankowiczów. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej 3 października wyda wyrok, na który czekają wszyscy frankowicze. To orzeczenie może pociągnąć za sobą serię wyroków polskich sądów, wymuszających decyzje na bankach.


Obligacje komunalne Radomska zadebiutują na rynku Catalyst w poniedziałek. Obligacje komunalne Miasta Radomsko zadebiutują na rynku Catalyst w poniedziałek 23 września, podała giełda. 


MF:Zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło szac. o 0,4% m/m do ok. 977,6 mld zł w VIII. Zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło o 0,4% m/m do ok. 977,6 mld zł na koniec sierpnia 2019 r., podało Ministerstwo Finansów, prezentując szacunkowe dane.


Polnord wykupił przedterminowo część obligacji serii NS4 o wartości 9,59 mln zł. Polnord wykupił przedterminowo część obligacji na okaziciela serii NS4 o łącznej wartości nominalnej wynoszącej 9 594 000 zł, podała spółka.


Amazon w Polsce. Już 30 proc. załogi zagłosowało w referendum strajkowym. Referendum strajkowe w Amazonie trwa od połowy lipca, teraz inicjatorzy akcji informują o szczegółach jej przebiegu. Jak dotąd w referendum zagłosowało już blisko 5 tys. osób, co stanowi 30 proc. załogi z całej Polski.


Patrick Roesink złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa ING BSK od 31 marca 2020. Warszawa, 20.09.2019 (ISBnews) - Patrick Roesink złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa ING Banku Śląskiego ze skutkiem na koniec dnia 31 marca 2020 roku, podał bank. 


Superwizjer: Marian Banaś powiązany z gangiem sutenerów. Kłopoty nowego szefa NIK i byłego ministra. Były minister finansów i nowy szef Najwyższej Izby Kontroli może być zamieszany w seksaferę. Jak donosi Superwizjer TVN, polityk zarabia na wynajmie pokoi w pensjonacie, gdzie odbywają się erotyczne schadzki. NIK zapewniło money.pl, że Marian Banaś odniesie się do tych zarzutów.


Commerzbank pokaże 27 IX projekt strategii; zakłada m.in. sprzedaż akcji mBanku. Warszawa, 20.09.2019 (ISBnews) - Commerzbank opracował projekt nowej strategii, który zostanie zaprezentowany inwestorom 27 września. Projekt zakłada m.in. sprzedaż większościowego pakietu mBanku, podał Commerzbank w komunikacie. 


Kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek. Warszawa, 20.09.2019 (ISBnews/ Macronext) - Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek, 23 września 2019 r., przygotowane przez analityków Macronext.


MF: Zadłużenie SP spadło o 0,2% m/m do 973,3 mld zł w lipcu. Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec lipca 2019 r. spadło o 0,2% m/m i wyniosło 973 307,7 mln zł, podało Ministerstwo Finansów, prezentując ostateczne dane. Od początku roku zadłużenie wzrosło o 2%.


Przegląd informacji ze spółek. DataWalk Inc., spółka zależna DataWalk, podpisała ze Stanową Agencją Policyjną w USA umowę na realizację projektu pilotażowego. Pilot realizowany będzie celem przetestowania działania platformy analitycznej DataWalk w zastosowaniach związanych z inwestygacją kryminalną, rozpoznawania zagrożeń terrorystycznych i bezpieczeństwem publicznym na obszarze jurysdykcji klienta, podała spółka. 


Obligacje komunalne Sanoka zadebiutują w poniedziałek na Catalyst. Obligacje komunalne Miasta Sanok zadebiutują na rynku Catalyst w poniedziałek 23 września, podała giełda. 


Nextbike: 3,46 mln zł odpisu na należność kontrahenta obniży wynik w III kw. br.. Nextbike Polska podjął decyzję o utworzeniu odpisu aktualizującego wartość należności jednego z kontrahentów, na kwotę 3,46 mln zł, co odpowiada 90% wartości należności. Utworzenie odpisu wpłynie na obniżenie o ww. kwotę wyniku finansowego, a także wartości sumy bilansowej w sprawozdaniu finansowym za III kw. 2019 r., podała spółka.


Kalendarium ISBnews. PONIEDZIAŁEK, 23 września


Indeks WIG20 spadł o 0,91% na zamknięciu w piątek. Indeks giełdowy WIG20 spadł o 0,91% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 171,75 pkt w piątek, 20 września.


DataWalk Inc. przeprowadzi projekt pilotażowy ze Stanową Agencją Policyjną w USA. DataWalk Inc., spółka zależna DataWalk, podpisała ze Stanową Agencją Policyjną w USA umowę na realizację projektu pilotażowego. Pilot realizowany będzie celem przetestowania działania platformy analitycznej DataWalk w zastosowaniach związanych z inwestygacją kryminalną, rozpoznawania zagrożeń terrorystycznych i bezpieczeństwem publicznym na obszarze jurysdykcji klienta, podała spółka. 


mBank pójdzie na sprzedaż. Commerzbank potwierdza. Commerzbank potwierdził piątkowe doniesienia medialne - mBank ma pójść pod młotek. W opublikowanej właśnie strategii niemiecki bank przewiduje pozbycie się większościowego pakietu akcji mBanku.| Nowości | Promocje | Informacje | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Prawo | Nieruchomości | Manager | Lifestyle | Strategie | Portfel | Hi-Tech |