newsy rss Kredyty samochodowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:


Kursy walut NBP 2019-09-19
USD3,9267-0,14%
EUR4,3425+0,01%
CHF3,9612+0,29%
GBP4,9062+0,22%

Informacje


Przegląd prasy. Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.


Elektrobudowa miała 103,67 mln zł straty netto w II kw. 2019 r.. Elektrobudowa odnotowała 103,67 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2019 r. wobec 61,84 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.


Getin Noble Bank sygnalizuje brak możliwości uzyskania dodatnich wyników w 2019. Negatywne efekty finansowe nieplanowanych zdarzeń niezależnych od Getin Noble Banku, jakie miały miejsce w 2018 r. skutkują brakiem możliwości uzyskania przez bank dodatnich wyników finansowych w 2019 roku, podała instytucja.


Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Czego domagają się młodzi?. Już w piątek uczniowie w ponad 60 polskich miastach wyjdą na ulicę, aby zamanifestować swoje niezadowolenie z postępujących zmian klimatycznych. Zapoznaj się z postulatami Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.


Wittchen miał 5,57 mln zł zysku netto, 19,6 mln zł EBITDA w I poł. 2019 r.. Wittchen odnotowałÂ 5,57 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2019 r. wobec 7,59 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.


FFiL Śnieżka miała 19,48 mln zł zysku netto, 25,6 mln zł EBIT w II kw. 2019 r.. Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka (FFiL Śnieżka) odnotowała 19,48 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2019 r. wobec 26,49 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.


Ceny mieszkań galopują. Średnia cena metra rośnie w całej Polsce. Ceny mieszkań nie przestają rosnąć. Średnia cena metra kwadratowego na rynku pierwotnym w ciągu ostatniego roku wzrosła w całej Polsce.


FFiL Śnieżka chce mieć dług na poziomie 1x EBITDA po zakończeniu inwestycji. Warszawa, 20.09.2019 (ISBnews) - Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka (FFiL Śnieżka) po zakończeniu cyklu inwestycyjnego chce, aby poziom zadłużenia zmniejszył się do konserwatywnego z punktu widzenia spółki poziomu 1x EBITDA, przy utrzymaniu praktyki dzielenia się wypracowywanymi zyskami z akcjonariuszami w formie dywidend, poinformował prezes FFiL Śnieżka Piotr Mikrut.


Centralny Port Komunikacyjny może napędzić polską gospodarkę. Na świecie już tak się dzieje. 150 tys. miejsc pracy, wzrost PKB i kilka miliardów złotych w budżecie państwa. Centralny Port Komunikacyjny to nie tylko szansa dla polskiego lotnictwa. To przede wszystkim gigantyczna inwestycja infrastrukturalna, która się zwróci.


Enea miała wstępnie 506 mln zł zysku netto, 1,67 mld zł EBITDA w I poł. 2019 r.. Warszawa, 20.09.2019 (ISBnews) - Grupa Enea wypracowała 8,02 mld zł przychodów, 1 666 mln zł EBITDA i 506 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej, podała spółka, prezentując wstępne dane.


Airbnb planuje wejść na giełdę. Liczy, że pójdzie mu lepiej niż Uberowi. Popularna aplikacja pozwalająca zarezerwować nocleg m.in. w prywatnym mieszkaniu poczuła się na tyle silna, że jest gotowa wejść na giełdę. Airbnb liczy, że skusi potencjalnych inwestorów wynikami swojego przychodu, które w drugim kwartale 2019 roku wyniosły miliard dolarów.


Ustawa dezubekizacyjna. Niemal 800 osób nie dożyło wyroku. A Trybunał dalej nie wyznaczył terminu. Niemal 800 osób, którym obniżono emerytury ustawą dezubekizacyjną, zmarło, zanim sądy rozpatrzyły odwołania od decyzji.


Getin Noble Bank miał 88,54 mln zł straty netto, 54,06 mld zł aktywów w II kw.. Getin Noble Bank odnotował 88,54 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2019 r. wobec 114,63 mln zł straty rok wcześniej, podał bank w raporcie.


Projekt Scope Fluidics dot. systemu PCR|ONE wybrany do dofinansowania przez PARP. Projekt Uzyskanie międzynarodowej ochrony patentowej kartridża mikroprzepływowego do systemu diagnostyki medycznej realizowany przez Curiosity Diagnostics - spółkę zależną Scope Fluidics - został wybrany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) do dofinansowania, podało Scope Fluidics. Projekt realizowany jest w ramach działań mających na celu rozwój i komercjalizację systemu diagnostycznego PCR|ONE.


CUPT przekaże 1,88 mld zł z UE na budowę dróg w Lubelskim, Podkarpackim, Śląskim. Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) zawarło z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) 4 umowy o dofinansowanie projektów ze środków unijnych, poinformowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Łączna wartość tych inwestycji to ponad 3,75 mld zł. Unijne dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 wyniesie ponad 1,88 mld zł. Wsparcie z UE zostanie przeznaczone na budowę dwóch dróg ekspresowych: S1 w województwie śląskim na odcinku Pyrzowice - Podwarpie oraz S19 w województwie lubelskim na odcinku Lublin Węglin - Kraśnik Południe i na odcinku Kraśnik Południe - Lasy Janowskie, oraz województwie podkarpackim na odcinku w. Nisko Południe (bez węzła) - w. Sokołów Małopolski Północ (z węzłem).


ARC Rynek i Opinia/FOB: 38% Polaków kupuje więcej, niż potrzebuje. Mimo że niemal połowa respondentów korzysta z opcji naprawiania posiadanych przedmiotów, a co trzeci badany chętnie korzysta z rożnego rodzaju wypożyczalni, 38% Polaków przyznaje, że kupuje więcej niż naprawdę potrzebuje, wynika z raportu Konsumenci a gospodarka obiegu zamkniętego ARC Rynek i Opinia oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB), partnera merytorycznego raportu.


ZE PAK miał 24,63 mln zł zysku netto, 38,74 mln zł EBIT w II kw. 2019 r.. Zespół Elektrowni Pątnów Adamów Konin (ZE PAK) odnotowałÂ 24,63 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2019 r. wobec 36,17 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.


Używane to nie wstyd. Polacy coraz częściej kupują z drugiej ręki. Polacy coraz chętniej kupują używane produkty - i nie są to już tylko sprowadzane auta. Po rzeczy z drugiej ręki sięga już połowa Polaków. Najczęściej w tym celu korzystają z internetu.


Prezydent podpisał ustawę o obniżce stawki PIT do 17% z 18%. Warszawa, 20.09.2019 (ISBnews) - Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT), która wprowadza w życie obniżenie stawki tego podatku do 17% z 18%, podała Kancelaria Prezydenta.


Orlen inwestuje w zielone technologie. Dwie inwestycje na południu Polski. Orlen inwestuje w zielone projekty - podpisał umowę na zakup licencji i projektu budowy instalacji bioetanolu II generacji w rafinerii Jedlicze. To kolejna inwestycja, która ma zmniejszyć negatywny wpływ koncernu na środowisko.| Nowości | Promocje | Informacje | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Prawo | Nieruchomości | Manager | Lifestyle | Strategie | Portfel | Hi-Tech |