newsy rss Kredyty samochodowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:


Kursy walut NBP 2019-09-19
USD3,9267-0,14%
EUR4,3425+0,01%
CHF3,9612+0,29%
GBP4,9062+0,22%

Podatki


Revolut: Użytkownicy kart Standard i Premium mogą handlować akcjami bez prowizji. Revolut udostępnił platformę do bezprowizyjnego handlu akcjami użytkownikom kart Standard i Premium na 26 rynkach w Europie - w pierwszej kolejności: w Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Bułgarii, Chorwacji, Słowenii, Włoszech, Cyprze, Grecji, Hiszpanii, Malcie, Portugalii, Francji, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Finlandii, Danii, Litwie, Łotwie, Estonii, Austrii i Niemczech, podała spółka. Kolejne rynki dołączone zostaną w kolejnych tygodniach.


TXM miał 29,3 mln zł straty netto z dz. kont., 23,9 mln zł straty EBIT w I półr.. TXM odnotował 29,32 mln zł skonsolidowanej straty netto z działalności kontynuowanej w I poł. 2019 r. wobec 11,67 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.


BIG InfoMonitor: Łączny dług z tytułu kar za jazdę bez biletu to 128 mln zł. Co szóstej osobie zdarza się jeździć bez ważnego biletu, a w grupie do 24. roku życia nawet co czwartej, wynika z badania wykonanego na zlecenie BIG InfoMonitor. Obecnie na liście BIG InfoMonitor znajduje się ponad 101 tys. gapowiczów, a łączny dług z tytułu kar za jazdę bez biletu przekracza 128 mln zł.


GUS: Produkcja przeds. przemysłowych spadła o 1,3% r/r w VIII, konsensus: +1,7%. Produkcja sprzedana przedsiębiorstw przemysłowych zmniejszyła się w sierpniu br. o 1,3% r/r, poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS). W ujęciu miesięcznym odnotowana spadek o 6%. 


YIT kupił grunt na warszawskim Tarchominie pod 129 mieszkań i 2 lokale usługowe. YIT kupił grunt o łącznej powierzchni ponad 6 800 m2 przy skrzyżowaniu ulic Mehoffera i Światowida na warszawskim Tarchominie, podała spółka. Fiński deweloper zbuduje tu 13-kondygnacyjny budynek, w którym znajdzie się 129 mieszkań oraz dwa lokale usługowe. Rozpoczęcie budowy planowane jest jeszcze w tym roku.


EBC: Nadwyżka na rachunku obrotów bież. strefy euro to 21 mld euro w lipcu. Nadwyżka na rachunku obrotów bieżących strefy euro (w ujęciu wyrównanym sezonowo) wyniosła 21 mld euro w lipcu 2019 r., podał Europejski Bank Centralny (EBC).


Milton Essex celuje w pozyskanie finansowania i debiut na NewConnect w tym roku. Warszawa, 19.09.2019 (ISBnews) - Milton Essex - rozwijający projekt urządzenia do diagnostyki alergii - chce pozyskać finansowanie na jego globalną komercjalizację i wejść na NewConnect jeszcze w tym roku, poinformował ISBnews CFO i wiceprezes Radosław Solan.


Dekpol rozpoczął budowę dwóch hal magazynowo-usługowych w Gdańsku. Warszawa, 19.09.2019 (ISBnews) - Dekpol rozpoczął budowę dwóch hal magazynowo-usługowych w Gdańsku, tworzących Flex Gdańsk BCL (Bałtyckie Centrum Logistyczne), podała spółka.


GUS: Produkcja przemysłowa spadła w sierpniu w 18 z 34 działów przemysłu. Spadek produkcji sprzedanej odnotowano w 18 spośród 34 działów przemysłu (w ujęciu rocznym) w sierpniu 2019 r., poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS).


Rzecznik rządu: Premier wnioskuje o powołanie Kwiecińskiego na ministra finansów. Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie Jerzego Kwiecińskiego na ministra finansów, poinformował rzecznik prasowy rządu Piotr MĂźller.


GUS: Ceny producentów wzrosły o 0,7% r/r w VIII, konsensus: +0,8%. Ceny produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) wzrosły w sierpniu r. o 0,7% w ujęciu rocznym (wobec wzrostu o 0,5% r/r - po rewizji - w lipcu 2019 r.), podał Główny Urząd Statystyczny (GUS). 


VI Wschodni Kongres Gospodarczy odbędzie się 25-26 września w Białymstoku. VI Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku - największa debata poświęcona perspektywom rozwojowym Polski Wschodniej - odbędzie się 25-26 września br. Agencja ISBnews jest patronem medialnym wydarzenia.


Mirbud zakończył emisję akcji serii K o wartości 6,89 mln zł. Mirbud podwyższył kapitał zakładowy o 637 775,3 zł w wyniku emisji 6 377 753 akcji zwykłych na okaziciela serii K o wartości nominalnej 0,1 zł każda, podała spółka. Cena emisyjna wyniosła 1,08 zł za akcję, co daje wpływy z emisji na poziomie 6 887 973,24 zł.


MF sprzedało na przetargu zamiany obligacje za 4,79 mld zł. Na przetargu zamiany Ministerstwo Finansów sprzedało obligacje skarbowe sześciu serii o łącznej wartości 4 786,452 mln zł, odkupując w zamian (w operacji bezgotówkowej) papiery zapadające w październiku 2019 r. oraz w styczniu, kwietniu, lipcu i październiku 2020 r. o łącznej wartości 4 664,499 mln zł, podał resort.


Euro w Polsce? Gut-Mostowy: przedsiębiorcy nie chcą euro, nie powinniśmy wprowadzać. - Polscy przedsiębiorcy zdecydowanie nie chcą euro, nie powinno się go wprowadzać w naszym kraju w najbliższym czasie - powiedział gość programu Money. To się liczy Andrzej Gut-Mostowy, inicjator akcji nieczasnaeuro.pl oraz członek Porozumienia Gowina. Jak dodał, eksporterzy jabłek czy mebli z niepokojem patrzą na plany wprowadzenia tej waluty w Polsce.


Premia wyborcza w firmach. Giertych mobilizuje przedsiębiorców. Roman Giertych zwrócił się do przedsiębiorców o ustanowienie w firmach premii wyborczej wypłacanej już po ogłoszeniu wyników. Oznaczałoby to koniec rządów PiS - napisał w liście otwartym.


Propozycje układowe TXM przewidują m.in. konwersję wierzytelności na akcje. TXM przedstawił propozycje układowe dla wierzycieli, których wierzytelności są objęte układem, podała spółka. Spółka proponuje m.in., że wierzytelności zostaną objęte konwersją na nowe akcje TXM w wysokości 65% ich wartości.


Produkcja przemysłowa w sierpniu. Dane GUS znowu negatywnie zaskakują. Polski przemysł zalicza ostre hamowanie. Produkcja spada - wynika z najnowszych danych GUS. Ekonomiści spodziewali się słabych danych, ale nie aż tak.


MPiT oczekuje wzrostu produkcji przemysłowej o blisko 5% r/r we wrześniu. Produkcja sprzedana przemysłu odnotuje we wrześniu wzrost o blisko 5% r/r, prognozują eksperci Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT).


Cena złota bez istotnych zmian po decyzji Fed. Warszawa, 19.09.2019 (ISBnews/ Superfund TFI) - Bieżący tydzień obfituje w istotne dane makroekonomiczne i wydarzenia wpływające na nastroje inwestorów. Przede wszystkim, jest to tydzień pełen kluczowych decyzji banków centralnych, dotyczących poziomów stóp procentowych oraz dalszej polityki monetarnej.| Nowości | Promocje | Informacje | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Prawo | Nieruchomości | Manager | Lifestyle | Strategie | Portfel | Hi-Tech |